+36-70-644-0101 drkeseruimre@drkeseru.hu

Követeléskezelés, fizetési meghagyásos eljárás

Egy tartozás behajtása nem tartozik a legkellemesebb és legkönnyebb feladatok közé, ugyanis a legtöbbször az indulatok hajtják azt, aki kölcsön adott és nem kapta vissza a kölcsönadott összeget. Hogy elkerülje a későbbi problémákat, mindenképpen érdemes igénybe venni egy ügyvéd segítségét, aki jogszerűen tud segíteni Önnek. Akkor tudok Önnek segíteni, ha Önnek pénzzel tartoznak, továbbá az Ön vagy cége által kiállított számla ellenértékét a megrendelő nem fizette meg határidőben, vagy nem a teljes összeget, valamint, ha az Ön felszólításai, intézkedései eredménytelenek voltak.

A követeléskezelés során az alábbi szolgáltatásokat nyújtom

  • A követeléskezelést mindenképpen egy ügyvédi felszólító levél elküldésével kezdem, mert az esetek többségében már ennek hatására fizetni szokott az adós
  • Fizetési meghagyásos eljárás kezdeményezése, lebonyolítása; perré alakulás esetén peres eljárásban való képviselet
  • Képviseletet biztosítok peres eljárások során
  • Egyezség megkötése peres eljáráson kívül, vagy peres eljárásban
  • Végrehajtási eljárás kezdeményezése

A leggyorsabb követeléskezelés: fizetési meghagyásos eljárás

Lehet, hogy már sokan hallottak a fizetési meghagyásos eljárásról, azonban sajnos nagyon kevesen alkalmazzák. A fizetési meghagyásos eljárás az egyik lehatékonyabb, legköltséghatékonyabb követeléskezelési eljárás. Ez az eljárás nem a bíróság előtt indul, nem kell hosszú eljárásra számítania, nem kell magas költséggel számolnia. Mindenképpen kérjen tőlem árajánlatot.

Szeretné a kintlévőségeit behajtani, szeretné jogszerűen lezárni ezeket az ügyeket? Érdeklődjön nálam, hogy milyen lehetőségei vannak, továbbá kérjen árajánlatot és lépjen kapcsolatba velem még ma!

Fizetési meghagyásos eljárás, követeléskezelés

Minden, amit a fizetési meghagyásos eljárásról tudni kell

Mikor nem lehet alkalmazni a fizetési meghagyásos eljárást?

A fizetési meghagyásos eljárás részletes szabályait külön törvény szabályozza, és ez a törvény arról is rendelkezik, hogy a fizetési meghagyásos eljárást mikor nem lehet alkalmazni. A törvény kizárja a fizetési meghagyásos eljárást az alábbi esetekben:

W

A feleknek nincs belföldi kézbesítési címe

W

A követelés meghaladja a 30 millió forintot

W

Zálogjogból ered a követelés

Hogyan nyújtható be a fizetési meghagyásos eljárás kérelme?

A fizetési meghagyásos eljárás megindítását mindenképpen meg fogja előzni egy ügyvédi felszólító levél elküldése az adós részére, ennek költségét tartalmazni fogja az Önnek adott árajánlat.

Az ügyvédi felszólító levél elküldése a fizetési meghagyásos eljárásban egyáltalán nem kötelező, de a tapasztalatom az, hogy sok esetben már a levélre reagálva az adós önmagától fizet, teljesít az adós részére. A fizetési meghagyásos eljárás megindítása magánszemély által papír alapon nyújtható be.

Amennyiben ügyvédi szolgáltatásaimat veszi igénybe, úgy az eljárás kizárólagosan elektronikusan kezdeményezhető, továbbá, ha Ön cégként kíván eljárni, akkor is kötelező az elektronikus eljárás.

Milyen költsége van a fizetési meghagyásos eljárásnak?

A fizetési meghagyásos eljárás költsége meg sem közelíti egy esetleges bírósági eljárás költségét. Az eljárás költségét az eljárásról szóló törvény tartalmazza, és pontosan meghatározza a költséget: a fizetési meghagyásos eljárás díja a pénzkövetelés 3%-a, minimum 5.000,- Ft, maximum 300.000,- Ft. Ezen költségen felül számolni kell az ügyvédi munkadíjjal is, amelyet az eljárásban megfizettethető az adóssal.

Milyen határidőkkel kell számolni?

A fizetési meghagyásos eljárás részleteit tartalmazó törvény előírja, hogy az eljárásban milyen határidőkkel kell számolni. Amennyiben elektronikusan kerül benyújtásra a kérelem, úgy az eljáró közjegyző 3 munkanapon kibocsátja az adós részére a fieztési meghagyást. Ha az adós elismeri a tartozását, ellenkérelemmel nem él, vagy semmit sem reagál a fizetési meghagyásra, akkor a kézbesítést követő 16. napon a fizetési meghagyás jogerőre emelkedik, amely után kérhető a fizetési meghagyás végrehajtása.

És ha az adós nem veszi át a fizetési meghagyást?

Amennyiben az adós a közjegyző által kibocsátott fizetési meghagyást nem veszi, ez az eljárást egyáltalán nem akasztja meg, nem fog megszűnni az eljárás. Ha az adós nem veszi át a fizetési meghagyást, úgy az ugyanis kézbesítettnek fog minősülni, mintha az átvette volna.

Ha az adós mégsem fizet…

Ha az adós a jogerős fizetési meghagyás ellenére sem fizet, úgy a következő lépés úgyszintén egy ügyvédi felszólító levél. Ha ennek ellenére sem fizet, úgy megindításra kerülhet a végrehajtás vagy felszámolási eljárás.